uroczystości Ostrowiec Św. – Powstanie Warszawskie

Powstanie Warszawskie - uroczystości Ostrowiec Św.1 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, tak jak w całym kraju, obchodzić będziemy 70. rocznicę trwającego 63 dni Powstania Warszawskiego. W kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła odprawiona zostanie uroczysta msza święta, w której wierni będą się modlić za bohaterów poległych w walce za naszą Ojczyznę. Druga część uroczystości odbędzie się przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej, która będzie poświęcona szczególnie świętokrzyskim uczestnikom akcji “Burza”. Tam zgromadzeni wspólnie będą mogli odmówić modlitwę w intencji zmarłych oraz złożyć kwiaty, wieńce i znicze w imię pamięci tym, którzy do walki szli w imię Boga, Ojczyzny i honoru. Punktualnie o 17.00 czyli w godzinie W, o której 1 sierpnia 1944 r. żołnierze Armii Krajowej ruszyli do walki, w całym mieście rozlegną się dźwięki syren alarmowych. Będzie to sygnał aby na chwilę zatrzymać się i oddać cześć bohaterom powstańczych walk.
Kiedy w całej Polsce zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoją wolność.

Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu,
na minutę oderwij się od pracy.
Pokaż innym, że pamiętasz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.