Piknik mundurowy – Sandomierz

Piknik mundurowy - SandomierzFestyn na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu rozpoczął się po oficjalnej uroczystości, która odbyła się na sandomierskim rynku. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazów technik i taktyk interwencji, pokazu ratownictwa wodnego i medycznego na rzece, pokazu tresury psów służbowych oraz sprzętu służbowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko profilaktyczne, wystawione przez Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Strzelcy wspólnie z przedstawicielami z ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji propagowali bezpieczeństwo oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbach mundurowych. Podczas wielu konkursów przeprowadzonych przez policjantów uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Starostę Ostrowieckiego Zbigniewa Dudę oraz Dyrektora Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu KRZEMIONKI w Ostrowcu Świętokrzyskim Włodzimierza Szczałubę. Dorośli chętnie sprawdzali swoją koordynację ruchową zakładając specjalistyczne okulary – alkogogle i narkogogle, służące do odzwierciedlania pola widzenia osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.