Niech zapłoną Znicze Pamięci

Niech zapłoną Znicze PamięciSzanowni Państwo,

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, to wyjątkowy czas, w którym wracamy myślami do przeszłości, by w chwilach zadumy i wspomnień przywołać sylwetki tych, co odeszli.

Ten szczególny dzień jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej, a nasza obecność przy grobach czy pomnikach jest formą moralnego obowiązku uczczenia oraz pielęgnowania pamięci o Zmarłych.

W dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych pamiętajmy, aby posprzątać okoliczne nekropolie i nadać im godny wygląd. Porządkowanie grobów to także wyraz szacunku i wdzięczności wobec naszych przodków, to również budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz kultywowanie tradycji.

Nie zapominajmy o polskich bohaterach, o okazaniu szacunku tym, którzy oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka. Niech zapłoną znicze w miejscach upamiętniających czyn zbrojny Żołnierza Polskiego – przy pomnikach i mogiłach. Szczególnie pamiętajcie o tych, o których w Polsce nie pamiętano przez kilkadziesiąt lat. Pochylcie się nad grobami żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych, bo to Im w ogromnym stopniu zawdzięczamy Wolną Polskę.

W tym wyjątkowym czasie, uczniowie klas mundurowych, strzelcy, członkowie wszystkich organizacji proobronnych, swoją postawą potwierdzają umiłowanie Ojczyzny oraz przywiązanie do tradycji narodowych. Pokazują, że pamięć o polskich bohaterach i ich dokonaniach przetrwa w kolejnych pokoleniach Polaków.

Niech zapłoną Znicze Pamięci.

DYREKTOR
BIURA DO SPRAW PROOBRONNYCH
Waldemar ZUBEK

fot. M. Sochoń

źródło: bdsp.wp.mil.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii administracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.