Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej„W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej” – czytamy w dokumencie, który 14 listopada 2007 r. przyjął jednogłośnie Sejm RP ustanawiając jednocześnie 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
W piątek, 13 kwietnia 2018 roku, ostrowieccy strzelcy, jak od wielu lat, wzięli udział w uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po mszy świętej przemaszerowano pod Pomnik Katyński, gdzie strzelcy zaciągnęli wartę honorową. Ostrowieckie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zakończyły się złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy przez przybyłe delegacje. Pamięć o pomordowanych na Wschodzie uczcili przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie i służby mundurowe, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2013.
Organizatorem uroczystości był Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który wciąż poszukuje i odnajduje nazwiska pomordowanych ostrowczan.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.