26 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Inspektor Dyżurny Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odebrał zgłoszenie o wybuchu na terenie Parku Kirkut. Straż Miejska zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Okazało się, że poszukiwacze militariów przypadkowo zdetonowali znaleziony pocisk artyleryjski. Poszkodowane w wyniku eksplozji dwie osoby wymagały pierwszej pomocy, na miejsce wezwano również patrol rozminowania Wojska Polskiego…
Taki scenariusz może zdarzyć się w każdym mieście, na szczęście, była to tylko pozoracja/ćwiczenia przygotowana w ramach 26 Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach. W tym roku stację Straży Miejskiej przygotowaliśmy wspólnie z Patrolem Rozminowania Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz Jednostka Strzelecka 2013 im. mjr Jana Piwnika “Ponurego” z Ostrowca Świętokrzyskiego. W klasyfikacji generalnej najlepszym zespołem okazała się drużyna z popularnego „Ekonomika”. Na naszej stacji, oprócz punktów do klasyfikacji generalnej, uczestnicy walczyli również o puchar Komendanta Straży Miejskiej. Największe wrażenie zrobił na nas zespół z III LO, mimo utraty czterech z pięciu ratowników i wydawałoby się beznadziejnej sytuacji, kapitan zespołu postanowił działać i sam podjął się prowadzenia czynności ratowniczych. Swoją postawą udowodnił, że zawsze warto walczyć do końca, szczególnie w warunkach ratowania ludzkiego życia.

źródło: Straż Miejska Ostrowiec Świętokrzyski

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.