11 listopada 2018 – oficjalne obchody w Ostrowcu Świętokrzyskim

W 2018 roku, 11 listopada to dzień szczególny, bo minęło 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w całej Polsce organizowane są radosne uroczystości. Również w Ostrowcu Świętokrzyskim świętowano 100-lecie Niepodległej.
Oficjalne obchody rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny, która celebrowana była przez biskupa diecezji sandomierskiej – Krzysztofa Nitkiewicza. Jak co roku, st. insp. ZS Dariusz Kaszuba przekazał księdzu Biskupowi “Ogień Niepodległości”, który dotarł do Polski z Kostiuchnówki na Ukrainie, miejsca bitwy Legionów Polski. W uroczystej Eucharystii wzięli udział przedstawiciele władz, poczty sztandarowe, uczniowie szkół, harcerze, delegacje służb mundurowych, mieszkańcy oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2013. Tradycyjnie po Mszy św., uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn i wysłuchano przemówienia. Wartę honorową przy pomniku Komendanta Związku Strzeleckiego zaciągnęli ostrowieccy strzelcy i harcerze. Uroczystości zostały zakończone złożeniem przy pomniku Ognia Niepodległości oraz wieńcy i wiązanek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.