Strzelcy na Marszu Niepodległości w Warszawie

Marsz Miliona jest związany z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918. Umiłowanie wolności i poczucie dumy narodowej stały się głównym powodem stawienia się 11 listopada 2018 roku w Warszawie około 250 tysięcy ludzi, w tym strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2013.
Równo 100 lat temu nieistniejąca na mapach Polska powstała po 123 latach zniewolenia. 11 listopada 1918 roku polski naród, rozdarty przez trzech zaborców, śpiewał radośnie:

POLSKA WOLNA!
POLSKA NIEPODLEGŁA!
NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA!

Rekordowa frekwencja, morze biało – czerwonych flag i niezapomniana atmosfera na długo pozostaną w pamięci uczestników. Nasza przeszłość, naznaczona krwią i ofiarą życia wielu naszych przodków zobowiązuje nas do dumy z polskiej kultury, tradycji i historii.
Marsz Niepodległości tradycyjnie ruszył z Ronda Dmowskiego w kierunku Mostu Poniatowskiego. O godzinie 15:00, 250 tysięczny tłum odśpiewał Hymn Państwowy, po którym przemówił Prezydent RP Andrzej Duda. Kolumna marszu ruszyła z głośnymi, patriotycznymi hasłami przez Aleje Jerozolimskie, aby wejść na Błonia Stadionu Narodowego, gdzie miał się odbyć koncert. W największej manifestacji patriotyczno – narodowej uczestniczyli kombatanci, rodziny z dziećmi, młodzież, członkowie organizacji patriotycznych, a także obcokrajowcy, głównie Węgrzy. Na Marsz Miliona przybyli Polacy znajdujący się na co dzień poza granicami Polski, aby uczcić ten szczególny dzień. Wszyscy trzymali w dłoniach biało – czerwone flagi pokazując, że jesteśmy dumni z bycia Polakiem.
Tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna”

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.