Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 roku prowadzona była Świąteczna Zbiórka Żywności pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”. Banki Żywności zebrały 740 ton jedzenia w ciągu zaledwie dwóch dni.
Zbiórka odbyła się w ponad 600 miastach, w ponad 3 tysiącach sklepów i przy wsparciu około 55 tysięcy wolontariuszy, w tym strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2013. 740 ton zebranej żywności to ponad 200 samochodów dostawczych, po brzegi wypełnionych produktami spożywczymi, które trafią do osób potrzebujących. Z pomocy skorzystają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności.
Produkty ze zbiórki zostały przetransportowane do magazynów, gdzie są obecnie liczone, sortowane i pakowane w paczki. Stamtąd zostaną przekazane do lokalnych organizacji pomocowych. Dzięki temu osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.