Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego “Michael” przy ulicy Okólnej 19 odbędzie się piknik wojskowo – rodzinny.

Piknik organizowany jest przez Akcję Katolicką oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim, Świętokrzyską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej imienia majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” , Wojskową Komendę Uzupełnień oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Patronat nad wydarzeniem objął przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, senator Jarosław Rusiecki.

Piknik rodzinny rozpocznie się o godzinie 15.00. Wystąpi orkiestra wojskowa z Rzeszowa,, Jarosława Matysiak, Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” oraz muzycy z Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Będzie można skorzystać ze stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych i medycznych, obejrzeć pokaz musztry wojskowej, sprzęt i pojazdy wojskowe.

Jednocześnie chętni, będą mieli okazję sprawdzić się jako potencjalni żołnierze. W godzinach od 13.00 do 19.00, każdy w wieku od 18 do 50 lat, otrzyma możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii administracja i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.