Apel Pamięci w Ostrowcu Świętokrzyskim

Apel Pamięci w Ostrowcu Świętokrzyskim22 lipca przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w ostrowieckim parku miejskim odbył się Uroczysty Apel Pamięci. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2013 brali udział w działaniach wspierających, porządkowych i przygotowawczych do uroczystości oraz brali udział w samych uroczystościach. Uczestnikami apelu oprócz strzelców i funkcjonariuszy byli także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele lokalnych organów i instytucji oraz mieszkańcy naszego regionu.
Po zgrupowaniu pododdziałów oraz złożeniu przez dowódcę uroczystości meldunku Świętokrzyskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji odbyło się podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego przez orkiestrę OSP w Kunowie.
Głównym elementem całej uroczystości był Apel Pamięci, w którym uczczono pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej II Rzeczypospolitej oraz wszystkich poległych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Zwieńczeniem apelu była salwa honorowa oddana przez kompanię honorową. Delegacje oraz obecni goście złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

Apel Pamięci w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.