Święto Policji 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Święto Policji 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim23 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji, w których wzięli udział Strzelcy z JS 2013. Rozpoczęte zostały one uroczystą mszą świętą w Kolegiacie Św. Michała Archanioła, którą celebrował ks. biskup dr. Krzysztof Nitkiewicz.
Następnie na ostrowickim rynku odbyła się główna część uroczystości, w których wzięli udział między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej z całego województwa świętokrzyskiego, Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałkowie Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Grzegorz Świercz. Ważnym elementem uroczystości było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Został on ufundowany przez Społeczny Komitet. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości odbyła się defilada kompanii honorowej oraz pododdziałów odznaczonych i mianowanych policjantów, a także członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu i pododdziału konnego wystawionego przez policjantów garnizonu śląskiego.
Ostatnim elementem uroczystości był koncert połączony z pokazem musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Policjanci mimo niesprzyjających warunków pogodowych, burzy i ulewnego deszczu wykonali udany pokaz musztry harmonizując ze sobą, jednocześnie grając na instrumentach.
Zadaniem Strzelców było utrzymanie porządku, zapewnienie pododdziałom wolnej przestrzeni do działania, dbanie o ciągły dostęp do wody pitnej oraz organizację logistyczną obchodów.
Końcowy etap odbył się na terenie Parku Jurajskiego w Bałtowie pod nazwą piknik rodzinny – „95 lat Policji – Policja Wczoraj i Dziś”.

Święto Policji 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.