Odsłonięcie Pomnika Niepodleglościowego w Ożarowie

Odsłonięcie Pomnika Niepodleglościowego w OżarowieW 100. rocznicę I-szych nominacji oficerskich w 1. Pułku Piechoty Legionów, 9 października, odsłonięto w Ożarowie Pomnik Niepodległościowy. Patronat honorowy nad uroczystościami objął prezydent RP Bronisław Komorowski.
Pomnik w kształcie orła z rozpostartymi szeroko skrzydłami, który jest symbolem rodzącej się niepodległości, posiada skrzydła na zwór litery „V”, od słów Victoria, czyli zwycięstwo został ustawiony na skwerze miejskim. Podczas jego odsłonięcia asystę honorową wystawiała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych. W uroczystości wzięła udział Orkiestra Wojskowa Wielonarodowej Brygady z Lublina oraz Dowództwo Garnizonu Sandomierz, zaproszeni goście, mieszkańcy miasta, Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tego samego dnia w Jakubowicach, przy obelisku Józefa Piłsudskiego wartę honorową pełnił 3. Sandomierski Batalion Radiotechniczny oraz zostały złożone wieńce i kwiaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.