Święto Odzyskania Niepodległości – Ostrowiec Świętokrzyski

Święto Odzyskania Niepodległości – Ostrowiec ŚwiętokrzyskiStrzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim 11 listopada rozpoczęli od doskonalenia musztry indywidualnej i grupowej przed głównymi obchodami Święta Odzyskania Niepodległości. Po godzinnym przygotowaniu wybrani Strzelcy przeszli do wyznaczonych czynności: warty przy pomniku Armii Krajowej i pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz obsadzenia pocztów sztandarowych Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Jednostki Strzeleckiej 2013.
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy w kolegiacie św. Michała. Mszę rozpoczęto od przekazania Ognia Niepodległości przywiezionego przez przedstawicieli JS 2013 z Kostiuchnówki na Ukrainie. Ogień przekazano władzom samorządowym i ostrowieckim parafiom. Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego w parku miejskim, gdzie kontynuowane były obchody 11 listopada, a delegacje szkół, przedsiębiorstw i organizacji samorządowych złożyły kwiaty i znicze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.