Nabór 2015 – JS 2013 Ostrowiec Świętokrzyski

„Zakładając mundur stajesz się częścią historii. Musisz jednak pamiętać – jest to nie tylko wyróżnienie, ale i zobowiązanie.”

Jesteśmy terenowym oddziałem Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej, działającego na terenie całej Polski.

Jest to największy Związek w odrodzonym ruchu strzeleckim III RP oraz jedyny Związek powołany z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej w dniu 1.03.1991 roku. W październiku ubiegłego roku ZS „Strzelec” OSW zajął drugie miejsce (zaraz po Związku Żołnierzy Wojska Polskiego) na liście najlepiej współpracujących organizacji pozarządowych z resortem Obrony Narodowej.

Jednostka Strzelecka 2013 Ostrowiec Świętokrzyski została powołana do życia wiosną 1991 roku, od tamtego czasu działa na terenie powiatu Ostrowieckiego realizując cele statutowe Związku. Tak jak przed laty, także dziś przygotowujemy młodzież do służby w formacjach mundurowych, podnosimy ich kwalifikacje i sprawność fizyczną. Chcemy, aby Strzelcy byli wartościowym narybkiem dla takich służb jak wojsko, policja, straż graniczna, straż pożarna itp. To, że nasza misja jest realizowana potwierdza fakt, iż wielu byłych Strzelców nosi dziś mundur, dumnie służąc Państwu i jego obywatelom.

Statutowe cele realizujemy poprzez cotygodniowe zajęcia teoretycznie i terenowe, a także wyjazdy i kursy szkoleniowe organizowane na bazie Jednostek Strzeleckich a także obiektów wojskowych na podstawie porozumienia z MON. Strzelcy szkolą się zgodnie z opracowanym programem szkolenia, który zawiera min. takie zagadnienia jak musztra, bronioznawstwo, strzelectwo, regulaminy, pierwsza pomoc, survival, terenoznawstwo, taktykę a w późniejszym czasie także kursy dowódcze, wychowawców, rozpoznawcze, wspinaczkowe, narciarskie, itp.

Wstępując w nasze szeregi, strzelec otrzyma możliwość skorzystania z wieloletniego, sprawdzonego programu szkolenia z wielu dziedzin, możliwość rozwoju osobistego ale co najważniejsze – stabilność, jaką oferuje wieloletnia historia Związku jak i Jednostki Strzeleckiej.

Zapraszamy na pierwsze spotkania dla szkół średnich 9 października 2015,

Zespół Szkół Publicznych nr 2 im. Orląt Lwowskich na os. Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim o godz 16:30.

Ten wpis został opublikowany w kategorii JS 2013 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.